Як запустити Tomb Raider (1996) для PS на ПК

Мабуть краще було б назвати цей допис так: «Як запустити за допомогою емулятора образ Tomb Raider (1996) для PlayStation на комп’ютері під керуванням операційної системи Windows, і не з’їхати при цьому з глузду». Але мене колись вчили, що заголовки мають бути короткими, тому я вирішив залишити той варіант, який ви бачите вгорі.

Обкладинка Tomb Raider (1996) для PlayStation

Обкладинка Tomb Raider (1996) для PlayStation

Як відомо, багато з шанувальників ігор, які вийшли для консолі PlayStation (назву якої часто позначають як PS або PS1), використовують сьогодні для гри на ПК емулятори цієї платформи. В більшості випадків, найкращі з таких емуляторів без проблем запускають образи дисків для PlayStation. Але бувають і винятки.

Прикро, що до таких винятків затесався і перший Tomb Raider. Мабуть багато з тих, хто звантажив десь образ диску цієї гри і спробував запустити його на емуляторі PS, зміг переглянути лише вступні заставки та меню гри. А от пограти не зміг. Після запуску гри екран комп’ютера темніє і допомогти вийти з такого його стану може лише вихід з емулятора.

Сталося таке і зі мною. Але після годинки пошуку рішення проблеми відшукалося. Знайшов я його на Ютубі (відео наразі не доступне) Зробивши все так, як там показано, мені дійсно вдалося запустити образ диску Tomb Raider для PlayStation на ПК. Нижче ви можете познайомитися зі скороченим (не на шкоду справі) викладом тієї інструкції. Повинен зразу попередити — будь яке відхилення від неї майже напевно призведе до того, що запустити гру не вдасться.

Отож, нам потрібно:

1. Образ диску Tomb Raider для PlayStation. Звантажити його потрібно по цьому посиланню. І тільки по ньому! Інші образи працювати не будуть.

2. Встановлений архіватор 7-zip. І тільки він! Звантажити його можна тут, або на офіційному сайті.

3. Встановлена програма для монтування образу диску. Це має бути або Alcohol 120% або DAEMON Tools (безкоштовний DAEMON Tools Lite також підійде). Інші емулятори приводів не будуть працювати належним чином.

4. Встановлена програма ePSXe — емулятор PlayStation для ПК. Взяти можна тут. Звантажуйте по другому посиланні (ePSXe PowerPack) — в ньому вже вбуловано BIOS PlayStation.

Послідовність дій:

1. Звантажте файл по цьому посиланню.

2. За допомогою архіватора 7-zip розархівуйте звантажений файл у якусь папку. Там повинен бути один файл з розширенням .cue і 57 файлів з розширенням .bin.

Розпакований архів

Розпакований архів

3. Створіть в емуляторі дисків (я використовував DAEMON Tools Lite) новий SCSI-привід. Якщо він у вас уже був створений раніше, можна звичайно використати і його.

4. Змонтуйте на цей віртуальний привід файл Tomb Raider (v1.1).cue із папки з розпакованими файлами.

Змонтований образ

Змонтований образ

5. Запустіть ePSXe. Скориставшись меню (Config — Cdrom) відкрийте вікно Config Cdrom і оберіть в випадаючому списку пункт ePSXe CDR WNT/W2K core 1.7.0.

Config — Cdrom

Config — Cdrom

Далі натисніть у цьому ж вікні кнопку Configure і оберіть в віконці, що відкрилося літеру віртуального пристрою на який змонтовано образ гри.

Config — Cdrom — Configure

Config — Cdrom — Configure

Збережіть налаштування у цьому та попередньому вікнах.

6. Все готово! Для запуску гри скористайтеся меню File— Run CDROM.

Ніби все головне написав. Якщо ж щось залишилося нез’ясованим — питайте в коментарях.

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься.

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>