Проходження Tomb Raider I (Peru – City of Vilcabamba)

Перу — Місто Вілкабамба (Peru – City of Vilcabamba)

Максимальна кількість вбивств: 29.
Можна зібрати: 13 предметів (враховуючи срібний ключ та золотого ідола).
Секретів: 3.

Відео проходження рівня Місто Вілкабамба

Короткий опис проходження

В першій частині рівня, нам потрібно дослідити ділянку з будовами навколо басейну та знайти два предмети — срібний ключ та золотого ідола. Срібний ключ відкриває двері в наступну частину рівня, де ми знайдемо будинок з трьома дверима (перші з яких відкриті). Ввійшовши в відкриті двері ми зможемо відкрити другі двері, а зайшовши в другі — треті. За третіми дверима можна знайти вихід з рівня, який відкривається золотим ідолом.

Повний опис проходження

Периметр містечка

Відразу приготуйте пістолети, адже на самому початку рівня нам доведеться розправитися з чотирма вовками. Двоє з них вибігають з першого коридору зліва, третій — теж зліва (але трохи далі), а четвертий — з проходу попереду. Якщо ви будете діяти акуратно, то зможете знищити вовків по одному, не дозволяючи їм нанести Ларі значних ушкоджень.

Ця частина рівня складається з кількох будівель, що оточують центральну площу з басейном. В принципі, можна почати дослідження з будь-якої точки, але для простоти проходження, ми спочатку пробіжімося по периметру містечка. Під час цієї прогулянки тримайте пістолети напоготові — їх доведеться застосовувати часто.

Перу Місто Вілкабамба ПериметрСпочатку біжімо прямо — в коридор, що прямує вздовж правої стіни (якщо дивитися від входу на рівень). В кінці цього коридору нас очікує вовк. Вбиваємо його і прямуємо у ще один коридор, що ховається в темному дальньому лівому кутку (не переплутайте його з виходом до центральної площі селища).

Біжімо по цьому коридору нікуди не звертаючи аж до самого його кінця. По дорозі вбиваємо трьох кажанів. У кінці коридору на нас нападає ще один самотній вовк. Знищуємо його, підбираємо в траві маленьку аптечку і біжімо, повернувшись наліво, далі.

Прямуючи вперед (і лише вперед) ми минаємо два відгалуження коридору, що ведуть наліво, зачинені двері справа та вбиваємо ще п’ять кажанів, аж поки не добігаємо до його закінчення. Тут нарешті повертаємо наліво і йдемо прямо, аж поки не побачимо прохід зліва, куди і повертаємо. Там вбиваємо ще двійко кажанів і виходимо на центральний майданчик з басейном.

Ведмідь в сараї

Зверніть увагу на сарай з двома входами, що розташований праворуч від басейну. Там ховається ведмідь, та лежить одна маленька аптечка. Щоб забрати аптечку потрібно вбити ведмедя. Підходимо до одного з входів сараю і чекаємо доки звір вийде. Потім, стрибаючи та ухиляючись, стріляємо по клишоногому, поки він не «втомиться».

Також можна спробувати вчинити хитріше — забігти швидко в сарай, вилізти на платформу де лежить аптечка і розстріляти ведмедя звідти. Якщо ведмідь вийде з будівлі і стане недосяжним для наших куль, можна спуститися на руках з платформи (не зістрибуючи на землю). Це миттєво приверне увагу звіра і від знову забіжить в сарай, де можна буде завершити розпочате.

Після того, як ви розправитесь з ведмедем та підберете в сараї (на платформі) маленьку аптечку, зістрибуємо вниз, виходимо з будівлі та підходимо до басейну. Він дасть нам доступ до двох секретів.

Басейни і підводні канали

Відразу попереджу — під водою Лара має обмежений запас кисню, тому на роздуми часу буде не багато. Якщо хочете пройти підводні канали з першого разу потрібно добре розуміти куди плисти.

Отож, стаємо на краю басейна обличчям до сараю, де ховався ведмідь. Стрибаємо в воду та запливаємо в підводний коридор, що виходить зі стіни басейну (прямо перед нами). Допливаємо до Т-подібного розгалуження, повертаємо направо і пливемо вперед поки не попадемо в затоплену залу з квадратними колонами.

Перу Місто Вілкабамба Зала під водоюУ цьому приміщенні є два важеля, розміщені у його протилежних кутах. Один (до якого бажано підпливти першим) захований у лівому куті ззаду (якщо дивитися від входу, яким ми потрапили до цієї зали). Тобто, після того, як ви потрапили в приміщення потрібно повністю розвернутися і плити в правий кут. Там, на колоні буде перший важіль. Активуємо його командою «Дія» та переглядаємо коротку анімацію, що показує відкриття якихось (поки-що невідомих нам) дверей.

Далі пливемо в протилежний по діагоналі куток зали (правий справа, якщо дивитися від входу). Там знаходимо ще один важіль. Його активація відкриває люк, що розташований прямо над нами. Пливемо до нього і дихаємо :)

Вилазимо в маленьку кімнатку. Тут знаходимо одну маленьку аптечку (перший секрет). Смикаємо важіль на стіні і виходимо з кімнатки, знову потрапляючи на площу з басейном. Стрибаємо в нього знову.

Перу Місто Вілкабамба Кімната зі зміямиПливемо по підводному тунелю, але цього разу на розгалуженні повертаємо ліворуч та пливемо по тунелю вимощеного блакитною мозаїкою до басейну, що розташований у кімнаті зі статуями змій. Саме тут, у одному з кутів цієї кімнати і розташована кімната відкриття дверей до якої нам показали в анімації.

Заходимо до цієї кімнати і збираємо «скарби» — набої магнум та маленьку аптечку (другий секрет). Оскільки якогось іншого виходу з цієї кімнати немає, повертаємося по підводних каналах назад і знову вилазимо на майданчику біля сараю де ми вбили ведмедя.

Золотий ідол та срібний ключ

Перу Місто Вілкабамба Вхід до приміщеньСтаємо спиною до цього сараю. Спереду, праворуч від нас проходить коридор, що йде прямо. На самому його початку можна помітити кам’яні двері із зображенням страшного обличчя якогось бога та важіль. Біжімо до нього, тягнемо до низу і входимо в кімнату зі сходами та шкірами. Піднімаємось по сходах догори і стрибаємо через вікно (якщо так можна назвати отвір у стіні) в інше вікно, що розміщене на іншому боці коридору.

Тут бажано діяти обережно. Відразу за цим вікном є доріжка зроблена з нестійких плиток — вони обвалюються через кілька секунда після того як на них стати. У нас є одна спроба, щоб дістатися з цієї доріжки на інший бік кімнати — в нішу з великою аптечкою. Розбігаємося і стрибаємо з краю цієї доріжки, щоб приземлитися на платформі з протилежного боку. Там беремо аптечку і зістрибуємо на підлогу кімнати.

Перу Місто Вілкабамба БлокЯкщо ж вам не пощастило і ви не потрапили на платформу біля ніші — не впадайте у відчай. Аптечку ще можна забрати. Огляніться довкола — в стіні, праворуч від платформи можна помітити блок, що вирізняється від інших кольором. Підійдіть до нього та натисніть і утримуйте «Дія». Лара візьметься за блок і буде штовхати або тягнути його туди, куди ми їй вкажемо. Витягніть цей блок зі стіни утворивши таким чином підвищення. Заберіться на нього, а потім на платформу і заберіть нарешті ту аптечку!

Перу Місто Вілкабамба Ідол і ключПісля цього знову стаємо попереду блока і штовхаємо його вперед, аж поки не потрапимо в іншу кімнату. Тут, застреливши кажана, вилазимо на невелике підвищення в дальній частині кімнати і беремо золотого ідола та срібний ключ, які лежать у нішах по бокам цього підвищення.

Сплигуємо з підвищення та вилазимо на блок, який ми заштовхали у цю кімнату. Звідси дістаємося до верхнього ярусу кімнати, де можна скористатися кристалом збереження (у консольних версіях гри). Вбиваємо ще двох кажанів, йдемо по платформі вліво, підбираємо у темному кутку велику аптечку і покидаємо кімнату через отвір у стіні.

Пригадуєте замкнені двері, повз які ми пробігали на початку рівня, коли обходили периметр? Зараз нам потрібно туди. Якщо ви не пам’ятаєте де ці двері, поверніться до площі з басейном, станьте спиною до будівлі де ховався ведмідь і подивіться прямо. Прохід, що веде до замкнених дверей буде з лівої частини. Він оточений зеленими паростками рослин, а по його бокам стоять дві кам’яні статуї.

Біжімо по цьому проходу аж до його кінця, де знаходяться замкнені двері. Станьте обличчям до замкової шпарини та натисніть «Дія», щоб скористатися срібним ключем, який ми нещодавно добули.

Будівля з трьома дверима

Відразу за дверима розташована пастка з дротиками. Минаємо її (тут може стати у нагоді стрибок з переворотом «Іти»+«Стрибок»+«Вперед») і потрапляємо в величезну печеру.

В печері нас чекають п’ять вовків. Не біжіть стрімголов вперед і вони не нападуть на вас. Точніше — не нападуть всі разом :). А поодинці з ними впоратись набагато легше. Перші два вовки сидять по обидва боки від входу, другий та третій трохи далі з лівої та правої сторін, п’ятий — на сходах перед будівлею з червоним оздобленням.

Перу Місто Вілкабамба Будівля з червоним дахомПісля того як вовки будуть мертві, підіймаємося по сходах до будівлі. Заходимо у лівий вхід (адже лише він відкритий). Пробігаємо коридор і потрапляємо до зали з басейном, сходами і платформами. Підіймаємось по сходах (зліва), розвертаємося праворуч, відходимо назад так, щоб торкнутися спиною стіни, розбігаємося і стрибаємо на першу платформу.

З неї стрибаємо по діагоналі на другу платформу, заходимо в коридор, підіймаємось по сходах вгору і виходимо на ще одну платформу. Тут вбиваємо кажана, розбігаємося і перестрибуємо на платформу з іншого боку зали.

Піднімаємося коридором в кімнату з важелем. Тут вбиваємо ще одного кажана, підбираємо маленьку аптечку і потягнувши донизу важіль відкриваємо праві двері будівлі.

Залишаємо ми цю кімнату через прохід в стіні, справа від важеля. Він виходить на досить вузьку платформу-карниз. Нам потрібно спуститися з нього вниз — на камінний виступ.

Перу Місто Вілкабамба Спуск на дахСпускаємось і знаходимо патрони для дробовика. Біжимо до протилежного краю кам’яного виступу. Там є зручне місце для спуску на червоний дах будівлі з трьома входами. Спускаємось на нього і підбираємо на другому кінці даху маленьку аптечку.

Злазимо з даху і біжімо до щойно відкритих правих дверей будівлі. Пробігаємо коридор і опиняємось в ще одній залі з басейном та платформами. Як і в попередній, тут нам потрібно дістатися до кімнати з важелем. Є кілька шляхів нагору, але ми розглянемо самий простий.

Обходимо басейн зліва і стаємо під платформою, що нависає над доріжкою. Точніше — не «під платформою», а «під краєм платформи». Нам потрібно підстрибнути і схопитися за цей край. Можливо для цього знадобиться кілька спроб.

Після того, як ми схопимося за край платформи, підтягуємося і вилазимо на неї. Так само можна вилізти на наступну платформу (ту що вище), а потім на ще одну. Коли дістанетесь останньої відразу діставайте пістолети — з коридору, що виходить на цей майданчик вилетить кажан. Вбийте його і біжіть по цьому коридору.

Він і приведе нас до ще однієї кімнати з важелем. Опускаємо важіль донизу, відкриваючи тим самим середні двері будівлі. По традиції виходимо «в вікно», а точніше в прохід в стіні. Ті з вас, хто грає на консолях можуть тут зберегти свій прогрес — на карнизі є кристал збереження.

Перу Місто Вілкабамба Небезпечні лезаСплигуємо на кам’яний виступ, звідти на дах, з даху до фасаду будівлі та забігаємо в середні двері. Забігаємо обережно! В коридорі є три масивні леза, що починають гойдатися туди-сюди, коли Лара підходить до них. Станьте поближче до однієї зі сторін коридору та почергово пробіжіть повз кожне з лез тоді, коли воно відхиляється в інший бік.

За лезами є зачинені грати, а поруч з ними важіль. За гратами видно та чути ведмедя, але на жаль, ми не можемо його вбити. Тому стаємо до важеля, тягнемо його донизу і… падаємо в воду.

Пливемо вперед поки не побачимо вгорі стіни басейну. Якщо вам потрібно ковтнути повітря — подихайте трохи, але з басейну не вилазьте. Навколо басейну ходить ведмідь, а у нас є ще одна справа. В правій стіні, ближче до поверхні води є квадратний отвір. Запливаємо туди і пливемо, дотримуючись вигинів каналу.

Коли бачимо зверху відкрите повітря — випірнаємо, вибираємось на сходи і біжимо по них до приміщення, що розташоване над кімнатою з басейном і ведмедем. В лівій частині цього приміщення є важіль. Підбігаємо і смикаємо за нього, а потім переглядаємо анімацію відкриття гратів, що закривають двері для виходу з рівня. Ці грати розташовані в кімнаті з басейном, з другого боку від тих гратів, через які ми вже бачили ведмедя раніше.

В приміщенні є проходи до карнизу, що проходять вздовж однієї зі сторін кімнати з ведмедем та басейном. Ви можете стати на ньому і спокійно розстріляти звіра, або ж спуститися вниз і вмерти. А можна спуститися вниз і залишитися живим. Це залежить від вашої спритності :)

Після того, як ведмідь буде мертвий ми зможемо дослідити приміщення, що розташоване з протилежного боку басейну. Вхід до нього розташований за колонами з правого боку під цим приміщенням (або з лівого боку виходу з рівня).

Перу Місто Вілкабамба Третій секретУ цьому приміщенні розташований рубильник, який зупиняє гойдання лез, які ми пройшли раніше. Ви можете не зупиняти їх, якщо не маєте потреби вернутися назад. Напроти рубильника за колонами є прихований прохід до заглибленої на два блоки донизу кімнатки з третім секретом рівня — магазинами для «Узі». Біжімо туди, забираємо магазини і повертаємось до кімнати з басейном. Повернутися можна сходами, за допомогою яких ми попали сюди, або ж просто стрибнути з карнизу.

Підбігаємо до виходу з рівня. Біля нього є спеціальне заглиблення для золотого ідола, якого ми підібрали раніше. Вставимо його в заглиблення. Двері відкриються і ми зможемо покинути рівень.

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься.

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>